Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ONLINE KONCERT / SRETAN ROĐENDAN, ASTOR!

Newsletter prijava


Klikom na kućicu potvrđujete da dozvoljavate "Centru za Kulturu i Obrazovanje Susedgrad" da koristi vaš email u svrhu slanja promotivnih i drugih obavijesti (pozivi na koncerte, izložbe, predstave i druge aktivnosti) vezanih uz rad centra putem newslettera. Vaš email biti će korišten u web aplikaciji koja je u vlasništvu treće strane, vaša email adresa osim u tu svrhu nigdje drugdje neće biti korištena. Vašu dozvolu možete povući u bilo koje vrijeme, više informacija dobiti će te u svakom budućem newsletter-u koji će biti poslan od strane centra.

Upišite broj sa slike:

Online koncert komorne glazbe studenata Muzičke akademije u Zagrebu posvećen je 100. obljetnici rođenja Astora Piazzole. Na programu su djela A. Piazzole, C. Franck i S. Prokofjeva.

Prof. Julia Gubajdullina, sa studentima svoje klase, nastoji organizirati niz tematski osmišljenih koncerata. Unatoč pandemiji i ove godine okupili su se oko programa posvećenog 100. godišnjici rođenja Astora Piazzole te glazbi njegovih suvremenika Sergeja Prokofjeva (koji također ima svoju 130. obljetnicu rođenja) i Cesara Francka (uoči njegove velike 200. obljetnice rođenja). Centralno djelo koncerta je Quatro Estaciones Portenas – Četiri godišnja doba A. Piazzole u kojemu će sudjelovati 4 solista violinista i veći komorni ansambl. Djelo je nadahnuto kulturom i karakterom stanovnika Buenos Airesa te je prožeto glazbom koja predstavlja novi oblik tanga. Također će predstaviti remek djelo komorne glazbe, prvi stavak iz klavirskog kvinteta Cesara Francka te Uvertiru na hebrejske teme Sergeja Prokofjeva za klarinet, klavir i gudački kvartet. Ovaj dinamičan i atraktivan program zvuči vrlo aktualno u današnje vrijeme, a izvođači se jako vesele prilici u kojoj će ponovno svirati zajedno, komunicirati kroz glazbu te se povezati intelektualno i emotivno s publikom.

Ansambl: Matej Mijalić, Matej Žerovnik, Ana Labazan Brajša, Maria Matshkalyan, Dalia Cossetto, Luka Kojundžić- violine, Barbara Vlainić i Tin Reba- viole, Janko Franković i Roko Silić- violončela, Niko Kos- kontrabas.

Snimatelj online koncerta: Boris Krstinić

Program:

C. Franck: Klavirski kvintet u f-molu – Molto moderato quasi Lento

Matej Mijalić, violina
Ana Labazan Brajša, violina
Tin Reba, viola
Janko Franković, violončelo
Arsen Dalibaltayan, klavir

S. Prokofjev: Uvertira na hebrejske teme

Matej Hermešćec, klarinet
Matej Mijalić, violina
Ana Labazan Brajša, violina
Tin Reba, viola
Janko Franković, violončelo
Arsen Dalibaltayan, klavir

A. Piazzolla: Cuatro estaciones porteñas- Verano porteno- Ljeto

      Otono porteño - Jesen
      Invierno porteño - Zima
      Primavera porteña - Proljeće

Solisti:

Matej Mijalić
Matej Žerovnik
Ana Labazan Brajša
Maria Matshkalyan

Online koncert komorne glazbe 
SRETAN ROĐENDAN, ASTOR! 

I. dio

II. dio

III. dio

IV. dio

V. dio

VI. dio

 

 

KONCERT CONCORDIA DISCORS

OBJAVLJENO: 06.03.2024 14:45

S velikim oduševljenjem vas pozivamo na koncert povodom Uskrsa u Susedgradu! Glazbu punu emocija će nam dočarati Akademski zbor Filozofskog fakulteta u Zagrebu Concordia Discors, u srijedu 10. travnja 2024. s početkom u 19:30 sati. Mješoviti pjevački zbor će izvodit klasične obrade pučkih korizmenih i uskrsnih napjeva, sakralne i svjetovne klasične skladbe: Čajkovski, Rahmanjinov, Gotovac, Ćaleta i dr. Umjetničko vodstvo zbora čine Vinko Karmelić i Lobel Filipić. Veselimo se vašem dolasku! Ulaznice su dostupne na blagajni Centra, cijena je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.

KONCERT SVENA BRAJKOVIĆA 8.3.2024. u 19:30 sati

OBJAVLJENO: 12.02.2024 11:45

Na glazbeno putovanje ispunjeno notama ženskih skladateljica, vodi nas pijanist Sven Brajković! Koncert će se održati 8.3.2024. na Međunarodni dan žena u 19:30 sati. Poslušajte s nama izvedbe Dore Pejačević, Sofie Gubaiduline, Sare Glojnarić i drugih kroz nastup višestruko nagrađivanog pijaniste. Sven Brajković sudjelovao je na 40 regionalnih, državnih i međunarodnih natjecanja te osvojio 20 prvih nagrada. Bio je prvi student Muzičke akademije koji je išao na razmjenu u Kinu. Danas je stalni član klavirskog tria Xylos sa sjedištem u Beču s kojim je održao brojne koncerte u Austriji, Litvi, Nizozemskoj i Hrvatskoj. Ulaznice su dostupne, cijena ulaznica je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.

KONCERT YELLOW SUBMARINE

OBJAVLJENO: 05.12.2023 14:27

Band Yellow Submarine održat će koncert na otvorenom, ispred Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, 20.12.2023. (srijeda) u 18.30 sati. U grupi sviraju Dubravko Jakuš (gitara, vokal), Kruno Brezak (klavijature) i Igor Cesar (bubnjevi), broje mnoge nastupe, kako na domaćem terenu, tako i one u inozemstvu. Svojim rock ritmom, hitovima zlatnih 50-ih, 60-ih, 70-ih i 80-ih dižu sve na noge u svim prilikama. U slučaju loših vremenskih uvjeta koncert će se održati po redovnom programu u dvorani Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad. Ulaz je besplatan!