Projekcija dokumentarnog filma o akademskom slikaru Vladimiru Megliću održat će se u ponedjeljak, 07. 10. 2013. u 19,30 sati u velikoj dvorani Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5 ( Gajnice ), a ulaz je slobodan.
Boje vječnosti, dokumentarni je film u trajanju od 30 minuta, a obuhvaća cjelokupan opus istaknutog hrvatskog akademskog slikara Vladimira Meglića, osebujnog umjetnika podrijetlom iz Međimurja. Film je sniman na mnogim lokacijama u Hrvatskoj, od Zagreba, Međimurja, pa sve do Aljmaša. Snimatelj je bio Darko Krakar, a redatelj Miljenko Bukovčan. Uvodnu riječ prije projekcije održat će povjesničar umjetnosti i stalni vanjski suradnik Centra Stanko Špoljarić.
Uključite se u najveći ekološki projekt u povijesti Hrvatske! Udruga Eko 2000 surađuje na projektu REZOLUCIJA ZEMLJA i poziva sve građane na čišćenje kvarta Podsuseda 22.4.2023. u 10,00 sati na Podsusedskom trgu. Budi i ti dio pozitivne promjene!
I ove godine Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad sudjeluje u programu Festivala znanosti. Pogledajte izložbu astrofotografija članova astronomskog društva Beskraj uz predavanje "Od sunčevog sustava do dubokog svemira - fotografijom kroz svemir" predavača Saše Nuića. A za djecu radionice: Znanstvena fantastika kao poticaj za likovno stvaralaštvo i STEM radionice robotike udruge Robokacija. Pridružite se! Festival znanosti je program čija je svrha približiti i informirati javnost o aktivnostima i rezultatima iz područja znanosti, poboljšati javnu percepciju znanstvenika te motivirati djecu i mlade za istraživanje i stjecanje novih znanja.
U sklopu Festivala znanosti u Susedgradu 6.5.2022, petak, od 10,00 do 12,00 sati održano je predavanje za osnovne škole „Fotografijom kroz svemir”.