Naš prvi koncert u 2018. biti će pijanistički recital naše renomirane pijanistice Nataše Milić. Naši sugrađani i svi ljubitelji glazbe imati će prilike uživati u programu recitala, u srijedu 31. siječnja 2018. godine u 19,30 sati. Koncert se održava u dvorani CZKIO Susedgrad (Argentinska 5, Gajnice), a ulaz je slobodan!
NATAŠA MILIĆ rođena je u Zagrebu. U petoj godini života dobiva prvu klavirsku poduku od bake. Školovanje nastavlja u klasi prof. Marije Gvozdić-Horvat, kod koje završava osnovnu i srednju glazbenu školu, te studij i magisterij klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.
Daljnje usavršavanje nastavlja kod prof. Pavice Gvozdić u Zagrebu, nakon toga kod prof. Hubert Harry-ja u Luzernu.
Dobitnica je nagrade za najbolju izvedbu djela domaćeg autora na Tribini „Darko Lukić“ (Zagreb, 1988.).
Održala je niz solističkih i komornih recitala u svim glazbenim centrima u Hrvatskoj, te na festivalima (Osorske glazbene večeri, Epidaurus festival, Hvarske ljetne priredbe, Bolsko lito, Korčulansko ljeto, Krčko ljeto, Labin Art republika). Izvan zemlje je nastupala u Austriji, Italiji, Švicarskoj, Francuskoj, Japanu, Sloveniji i BiH.
Kao solist je nastupala uz Zagrebačku filharmoniju, Simfonijski orkestar HRT –a, Zagrebačke soliste, Dubrovački simfonijski orkestar, Mostarski simfonijski orkestar te Gudačkim kvartetom Sebastian. Članica je klavirskog dua s pijanistom Antom Milićem. Od 1993. ima status slobodnog umjetnika.
S velikim oduševljenjem vas pozivamo na koncert povodom Uskrsa u Susedgradu! Glazbu punu emocija će nam dočarati Akademski zbor Filozofskog fakulteta u Zagrebu Concordia Discors, u srijedu 10. travnja 2024. s početkom u 19:30 sati. Mješoviti pjevački zbor će izvodit klasične obrade pučkih korizmenih i uskrsnih napjeva, sakralne i svjetovne klasične skladbe: Čajkovski, Rahmanjinov, Gotovac, Ćaleta i dr. Umjetničko vodstvo zbora čine Vinko Karmelić i Lobel Filipić. Veselimo se vašem dolasku! Ulaznice su dostupne na blagajni Centra, cijena je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.
Na glazbeno putovanje ispunjeno notama ženskih skladateljica, vodi nas pijanist Sven Brajković! Koncert će se održati 8.3.2024. na Međunarodni dan žena u 19:30 sati. Poslušajte s nama izvedbe Dore Pejačević, Sofie Gubaiduline, Sare Glojnarić i drugih kroz nastup višestruko nagrađivanog pijaniste. Sven Brajković sudjelovao je na 40 regionalnih, državnih i međunarodnih natjecanja te osvojio 20 prvih nagrada. Bio je prvi student Muzičke akademije koji je išao na razmjenu u Kinu. Danas je stalni član klavirskog tria Xylos sa sjedištem u Beču s kojim je održao brojne koncerte u Austriji, Litvi, Nizozemskoj i Hrvatskoj. Ulaznice su dostupne, cijena ulaznica je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.
Band Yellow Submarine održat će koncert na otvorenom, ispred Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, 20.12.2023. (srijeda) u 18.30 sati. U grupi sviraju Dubravko Jakuš (gitara, vokal), Kruno Brezak (klavijature) i Igor Cesar (bubnjevi), broje mnoge nastupe, kako na domaćem terenu, tako i one u inozemstvu. Svojim rock ritmom, hitovima zlatnih 50-ih, 60-ih, 70-ih i 80-ih dižu sve na noge u svim prilikama. U slučaju loših vremenskih uvjeta koncert će se održati po redovnom programu u dvorani Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad. Ulaz je besplatan!