U srijedu, 6. studenoga 2019. za učenike Osnovne glazbene škole Ivana Zajca, dvorana Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad bila je mjesto odvijanja jednog od programa iz ciklusa edukativnih glazbenih predavanja „Mladi za mlade“. Gošća predavačica bila je violinistica Hiwote Tadesse sa predavanjem na temu "Kako sam upoznala violu, glazbenu Pepeljugu". U predavanju, učenici su imali priliku saznati o podrijetlu glazbenice, njezinom glazbenom putu: kako se počela baviti glazbom, o ljudima koji su joj pomogli na tom putu, gdje je sve putovala te na kraju učenicima pokazala video gdje danas radi (orkestar). Nakon predavanja uz oduševljenje motivirajućih mladih budućih glazbenika uslijedila su glazbena pitanja.
S velikim oduševljenjem vas pozivamo na koncert povodom Uskrsa u Susedgradu! Glazbu punu emocija će nam dočarati Akademski zbor Filozofskog fakulteta u Zagrebu Concordia Discors, u srijedu 10. travnja 2024. s početkom u 19:30 sati. Mješoviti pjevački zbor će izvodit klasične obrade pučkih korizmenih i uskrsnih napjeva, sakralne i svjetovne klasične skladbe: Čajkovski, Rahmanjinov, Gotovac, Ćaleta i dr. Umjetničko vodstvo zbora čine Vinko Karmelić i Lobel Filipić. Veselimo se vašem dolasku! Ulaznice su dostupne na blagajni Centra, cijena je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.
Na glazbeno putovanje ispunjeno notama ženskih skladateljica, vodi nas pijanist Sven Brajković! Koncert će se održati 8.3.2024. na Međunarodni dan žena u 19:30 sati. Poslušajte s nama izvedbe Dore Pejačević, Sofie Gubaiduline, Sare Glojnarić i drugih kroz nastup višestruko nagrađivanog pijaniste. Sven Brajković sudjelovao je na 40 regionalnih, državnih i međunarodnih natjecanja te osvojio 20 prvih nagrada. Bio je prvi student Muzičke akademije koji je išao na razmjenu u Kinu. Danas je stalni član klavirskog tria Xylos sa sjedištem u Beču s kojim je održao brojne koncerte u Austriji, Litvi, Nizozemskoj i Hrvatskoj. Ulaznice su dostupne, cijena ulaznica je 5,00 eura. Radno vrijeme blagajne: ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak – od 10,00 do 17,00 sati i srijedu od 14,00 do 20,00 sati, I. Kat Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad.
Band Yellow Submarine održat će koncert na otvorenom, ispred Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad, 20.12.2023. (srijeda) u 18.30 sati. U grupi sviraju Dubravko Jakuš (gitara, vokal), Kruno Brezak (klavijature) i Igor Cesar (bubnjevi), broje mnoge nastupe, kako na domaćem terenu, tako i one u inozemstvu. Svojim rock ritmom, hitovima zlatnih 50-ih, 60-ih, 70-ih i 80-ih dižu sve na noge u svim prilikama. U slučaju loših vremenskih uvjeta koncert će se održati po redovnom programu u dvorani Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad. Ulaz je besplatan!